Aktuality

D1 se prodlouží, kilometr přijde na 400 milionů

Včera se začal stavět nový úsek dálnice D1. Až bude hotov, nejstarší česká dálnice se prodlouží o jedenáct kilometrů. Stát za to zaplatí čtyři a půl miliardy korun. Tedy přes čtyři sta milionů za kilometr dálnice.

[Pokračování článku] | Komentáře (0)

ŘSD vyhazuje peníze za předražené pronájmy

Reportéři ČT odkryli další nehospodárné chování Ředitelství silnic a dálnic. Tentokrát se týkají nehoráznosti výše pronájmů za prostory, v nichž úředníci ŘSD sídlí a nehoráznosti propojení osob z ŘSD s těmi, kdo jim tyto předražené prostory pronajímají. Přečtěte si záznam reportáže.

[Pokračování článku] | Komentáře (0)

Poslanci budou schvalovat výroční zprávu SFDI za rok 2007

Bodem 97 právě probíhající schůze Poslanecké sněmovny má být schválení Výroční zprávy o činnosti a účetní závěrka SFDI za rok 2007. Tisk 472 obsahuje mimo výroční zprávy i doporučení Hospodářského výboru ji schválit. Budou poslanci schvalovat výroční zprávu o utracení sedmdesáti miliard opět bez zájmu, bez rozpravy, tak jako schvalovali 13.června 2007 výroční zprávu SFDI za rok 2006? Přestože se plánování a financování výstavby dopravní infrastruktury opakovaně stává terčem ostré kritiky Nejvyššího kontrolního úřadu, médií i nevládních neziskových organizací?

[Pokračování článku] | Komentáře (0)Vyhledávání